آهن در کنجد دوست گلبول قرمز شما

آهن در کنجد

کنجد منبع غنی آهن می باشد.سلول های بدن هر کدام از ما دارای آهن هست و وظیفه اصلی این عنصر کمک به انتقال اکسیژن سلول ها می باشد،وجود آهن به خاطر تولید گلبول قرمز و تولید سلول های جدید حیاتی و مهم می باشد.

کنجد می تواند گزینه خوبی برای تامین آهن مورد نیاز گیاهخواران در نظر گرفته شود.فقط به این موضوع دقت داشته باشید که آهن خوراکی های گیاهی به مقدار آهن خوراکی های حیوانی جذب نمی شوند و به خاطر اینکه بتوانید آهن را از خوراکی های گیاهی به مقدار زیادتری جذب کنید،پیشنهاد شده با یک ماده خوراکی دارای ویتامین سی مصرف شود.

اگر میخواهید به خاطر کمبود آهن دچار کم خونی نشوید،توصیه می شود در رژیم روزانه خود مصرف کنجد و خوراکی های دارای کنجد مانند بیسکویت کنجدی را قرار دهید.

منیزم در کنجد محافظ شما در برابر میگرن

کنجد منبع سرشار منیزیم به حساب می آید.این ماده معدنی نقش مهمی در حفظ سلامت استخوان ها،تولید پروتئین مورد نیاز بدن ما دارد و همچنین نقش حیاتی در واکنش های سیستم ایمنی بدن ما برعهده دارد.
علاوه براین منیزیم در چرخه تولید انرژی و رساندن پیام های عصبی در سراسر بدن ما فعال است.

شما به روش های متفاوتی می توانید از کنجد بهره ببرید و از فواید زیاد آن نیز استفاده کنید،شما می توانید در زمانی که بادمجان را سرخ می کنید مقداری کنجد به روی آن بپاشید یا خوراکی های دیگر مانند بیسکویت کنجدی را میل نماید.

علاوه بر موارد ذکرشده منیزیم از اسپاسم رگ های خونی جلوگیری می کند و درنتیجه احتمال بروز سردرد و حملات میگرنی را بسیار کمتر می کند.

در جامعه امروز فشارخون بالا یک مشکل عمده در بین مردان و زنان جامعه در گروه های سنی متفاوت تبدیل شده است.مطالعات محققان ثابت کرده است منیزم در کنجد می تواند فشارخون بالا این افراد را به نحو چشمگیری کاهش دهد و ریسک بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

 

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *