آیا می دانید تغذیه سالم در زمان ورزش کردن چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

تغذیه سالم در ورزش

زمانی که ورزش بخشی جدا نشدنی از فعالیت های روزمره شما شود،چه به صورت تفریحی و چه به صورت حرفه ای. تنها یک رژیم غذایی پر انرژی می تواند تامین کننده انرژی بدن شما باشد.

پیشنهاد یک رژیم غذایی یکسان به تمام افراد کار عاقلانه ای نیست،اما در تمام رژیم ها توصیه های یکسانی وجود دارد.

برای نمونه یک فرد لازم است که رژیم غذایی متناسب با سطح فعالیت ورزشی خود را از بین خوراکی های سالم برگزینید.به دنبال غذا یا خوراکی یا رژیم خارق العاده و معجزه آسایی نباشید که بتواند شما را یک شبه به یک ورزشکار المپیک تبدیل کند.

 

 

تغذیه سالم در ورزش
کدام مواد غذایی برای قبل از ورزش مناسب اند؟

خوردن غذا و میان وعده قبل از ورزش به شما کمک می کند که در زمان ورزش کردن دچار کمبود انرژی نشوید و احساس خستگی مانع فعالیت تان نشود.
یک نکته قابل ذکر می باشد که خوردن وعده غذایی سنگین قبل از ورزش به هیچ وجه توصیه نمی شود،زیرا باعث بیماری های گوارشی میشود.ما به شما توصیه می کنیم یک میان وعده را انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی بعد از مصرف آن به فاصله کمتر از 1 ساعت شروع به ورزش کردن کنید.
نکته دیگر این می باشد که نیاز بدن هر ورزشکاری به کربوهیدرات و آب غیرقابل چشم پوشی میباشد،در واقع نیاز بدن ورزشکار به کالری می تواند از طریق کربوهیدرات ها و پروتئین ها تامین شود،.یک ساندویچ مرغ مورد خوبی میباشد.

 

سوخت رسانی به بدن خود را از یاد نبرید

بدن شما بعد از یک ورزش سنگین نیاز دارد که به وضعیت اول خود برگردد. بهترین گزینه های خوراکی پروتئین ها وکربوهیدرات ها هستند که در سریعترین زمان ممکن انرژی از دست رفته بدن شما را جبران می کنند.

بهترین زمان برای خوردن مواد غذایی 30 دقیقه پس از ورزش کردن می باشد.

آب،آب میوه ها و مواد خوراکی مانند موز،بیسکویت سبوس دار گزینه های بسیار مناسبی برای تغذیه پس از ورزش می باشند.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *