با تنظیم زمان در مصرف خوراکی های سبوسدار به بهترین نتیجه خواهید رسید

خوراکی های سبوسدار

از مصرف خوراکی های فیبردار بعد از تمرین های ورزشی خودداری کنید،به این علت که هدف از مصرف مواد خوراکی بعد از تمرین این می باشد که سرعت بیشتری به فرآیند هضم  داده شود و سپس جذب بیشترین مقدار گلوکز از خوراکی های کربوهیدراتی و در اختیار قرار دادن این گلوکز برای رشد عضلات خواهد بود.

در حالی که فیبر موجود در مواد غذایی سبوسدار سرعت هضم و جذب مواد خوراکی را کم می کنند،در نتیجه تا می توانید مصرف فیبرها را در دیگر وعده های غذایی قرار دهید و پیشنهاد میشود در آخرین وعده که کربوهیدرات کم می باشد خوراکی های حاوی فیبر مانند بیسکویت سبوسدار را در نظر داشته باشید.

سبوس خوراکی ضد یبوست

تعدادی از محققان علوم تغذیه با انجام تعدادی از آزمایشات متفاوت به نتایجی دست پیدا کرده اند و بیان می کنند: برای درست کار کردن دستگاه گوارشی و بهبود یبوست کمتر ماده خوراکی قدرت برابری با سبوس را دارد.  سبوس باعث حرکت مواد خوراکی زائد در روده ها می شود و همچنین اثرات زیادی در حرکات روده ها خواهد داشت.

یبوست باعث می شود سموم مدفوع در خون جذب شود و خون فرد را آلوده میکند.مشخص است که خون کثیف مکانی سالم برای رشد سلول ها و گلبول ها نمی باشد و موجب رسوب ترکیبات سمی در مفصل ها می شود و در نهایت موجب درد در قسمت های کمر و پا می شود.
به خصوص اگر به خاطر مصرف فراوان خوراکی های پروتئینی مثل گوشت قرمز،مقدار اوره هم در این ترکیبات سمی زیاد شده باشد،فرد بیمار درد بسیار بیشتری را در مفاصل اش تحمل خواهد کرد.

یبوست حتی بر روی رفتار فرد نیز تاثیر می گذارد و دامنه تاثیرات آن حتی باعث عصبی شدن و خستگی های مفرط در فرد می شود.

برای رهایی از این بیماری رعایت یک رژیم غذایی مناسب و مصرف خوراکی های سبوسدار مانند بیسکویت سبوسدار روند بهبود را سرعت می بخشد.

خوراکی های سبوسدار

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *