با خواص کنجد،نمی توانید بیخیال بیسکویت کنجدی شوید

بیسکویت کنجدی

کنجد یک منبع غنی فیبر به حساب می آید زیرا فقط 60 گرم از این ماده شگفت انگیز نزدیک به 4.3 گرم فیبر دارد.
در مورد فواید فیبر و غذاهای حاوی فیبر مانند کنجد و بیسکویت کنجدی می توان به این نکته اشاره کرد که فیبر احتمال مبتلاشدن به سرطان کولون را در هر فردی پایین می آورد،حتی جلوی اشتهای زیاد شما را می گیرد و احساس سیر بودن را بوجود می آورد.

کنجد دارو طبیعی بیماری های گوارشی

بهتر است بدانید 2 نوع فیبر در مواد خوراکی هست،فیبرهای محلول و فیبرهای غیرمحلول.دو نوع این فیبرها برای ما ضروری و مفیداند که کنجد هر دو نوع را دارد.

به این نکته دقت داشته باشیدکه فیبرهای غیرمحلول با تاثیر مثبتی که بر روی روده بزرگ دارند می توانند احتمال بروز یبوست را بسیار کمتر کنند.
فیبرهای محلول می توانند احتمال مبتلاشدن به دیابت نوع 2 را کاهش دهند به این علت که روند جذب شدن مواد قندی در خوراکی را کم می کنند.
متخصصین تغذیه پیشنهاد می کنند اگر می خواهید از فواید بی نظیر فیبرها بهره ببرید،زنان هر روز مقدار 28 گرم فیبر و مردان هر روز 38 گرم فیبر را در رژیم غذایی خود قرار دهند.شما می توانید با مصرف خوراکی هایی حاوی کنجد مانند بیسکویت کنجدی به این نیاز بدن خود پاسخ دهید.

با آنتی اکسیدان کنجد به جنگ بیماری ها بروید

آنتی اکسیدان ها مواد مفیدی هستند که سلول های بدن ما در مقابل رادیکال های آزاد مراقبت می کنند.رادیکال های آزاد اتم های خطرناکی هستند که ما را دچار بعضی سرطان ها و بیماری های پوستی می کنند.
اگر دوست دارید در برابر این بیماری ها مصون بمانید توصیه می شود مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان را همیشه به یاد داشته باشید.کنجد و خوراکی های دارای کنجد مانند بیسکویت کنجدی یکی از این ماده های خوراکی هستند.می توانید به غذایتان مقداری از این دانه های فوق العاده را اضافه کنید.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *