با دشمن قلبتان آشنا شوید: روغن ترانس

بیسکویت بدون روغن ترانس

طبق آخرین گزارشات،بیماری های قلب و عروقی دشمن شماره یک جان ایرانیان هستند و بین 35 تا 45 درصد از کل فوت شدن را تشکیل می دهند.

علاوه براین 70 درصد کسانی که سکته قلبی میکنند در بقیه عمر خود نمی توانند به زندگی عادی بازگردند و به طور کامل بهبود پیدا نمی کنند.
حتی عمل جراحی بای پس کرونر که با هزینه سنگینی انجام می شود فقط جنبه تسکینی برای بیمار دارد.پس با ما همراه باشید تا با روغن ترانس،یکی از مهمترین عوامل بروز بیماری های قلبی آشنا شوید.

 

چه مقدار روغن ترانس در رژیم غذایی مجاز می باشد؟

براساس گزارشات انجمن غذا و دارو آمریکا،حداکثر مقدار روغن ترانس که یک فرد می تواند در رژیم غذایی خود قرار دهد 2 درصد می باشد و اگر این مقدار به 4 درصد افزایش پیدا کند،احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی 25 تا 40 افزایش پیدا می کند.
براساس تحقیقات دانشگاه هاروارد،روغن ترانس نقش بسیار چشمگیری در پیدایش اپیدمی بیماری های قلبی و عروقی در دهه های قرن 20 داشته است.
با توجه به تاثیر بسیار خطرناک روغن ترانس بر روی بدن تمامی افراد جامعه،شرکت آوند به خاطر حفظ سلامتی تمام افراد جامعه همه بیسکویت تولیدی کارخانه بدون روغن بدون ترانس تهیه می شود.

 

آیا از مقدار روغن ترانس در غذاهای آماده اطلاع دارید؟

همانطور که در مطلب کالبد شکافی روغن ترانس گفته شد،به خاطر فرآیند ناقص تبدیل روغن نباتی مایع به حالت جامد،اسیدهای چرب در روغن تولید می شوند.

 

شما مجاز به خوردن حداکثر 30 درصد چربی به نسبت کل نیاز روزانه تان می باشید و در این 30 درصد حداکثر چربی اشباع می تواند 10 درصد باشد و در نهایت از این 10 درصد فقط 2 درصد مجاز می باشد که از روغن ترانس استفاده شود.

نام دیگر اسید چرب  ترانس،چربی قاتل می باشد.
در سالیان گذشته محققان فست فودهای معروف مانند مک دونالد و کی اف سی را نیز در جزء آزمایش های خود قرار دادند تا از مقدار روغن ترانس در مواد خوراکی آنها اطلاع یابند.آنها سیب زمینی سرخ شده و مرغ سرخ شده تعداد زیادی از شعبه های این دو رستوران را مورد آزمایش قرار دادند و نتیجه وحشتناک بود : مقدار روغن ترانس این 2 ماده خوراکی پرطرفدار بالای 5 گرم بود.پس تا اندازه ای که می توانید از مصرف فست فودها دوری کنید.

بیسکویت بدون روغن ترانس

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *