با فندق با بیماری های قلبی مبارزه کنید

بیسکویت فندقی

 

فندق منبع غنی از چربی های اشباع نشده می باشد و حتی کلسترول در این ماده فوق العاده وجود ندارد.چربی غیر اشباع به خصوص اسید اولئیک قدرت کم کردن مقدار کلسترول مضر یا LDL را دارد و همچنین مقدار کلسترول مفید یا HDL را زیاد می کند.

فندق به مقدار یک فنجان در حدود 50 درصد از مقدار منیزیم بدن ما را برآورده میکند.منیزیم تاثیر زیادی در تنظیم مقدار کلسیم خواهد داشت و با توجه به نظر تعدادی از متخصصین، زیاد شدن مقدار کلسیم سلامت قلب را به خطر می اندازد، در نهایت منیزیم موجود در فندق با کنترل کلسیم می تواند سلامت قلب را حفظ کند.

فندق فشارخون را کنترل می کند

فندق به خاطر ترکیبات مفیدی که در خود دارد می تواند برای افرادی با فشار خون بالا مفید باشد.این مغز شگفت انگیز منبعی غنی از روغن های سالم می باشد و چربی اشباع در آن به مقدار بسیار کمی وجود دارد،به عنوان مثال در 30 گرم فندق به طور تقریبی 1.5 گرم چربی اشباع شده و 190 میلی گرم پتاسیم وجود دارد.

پتاسیم موجود در فندق در کم کردن فشار خون افراد تاثیر خوبی خواهد داشت که در نتیجه احتمال بروز بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.اسانس استفاده شده در بیسکویت فندق آوند بوی و طعم فندق را در ذهن شما تداعی می کند.

 

منیزیم در فندق عضلات شما را تقویت می کند

همانگونه که گفته شد،منیزیم موجود در مغز فندق نقش چشمگیری در بهبود مقدار کلسیم خواهد داشت.در نتیجه در انقباض ماهیچه ها تاثیر داشته و از فشار بیش از اندازه در عضلات پیشگیری خواهد کرد.این کار موجب کم شدن تنش عضلانی میشود و از خستگی عضلات و گرفتگی عضله ها پیشگیری خواهد کرد.

در بعضی از تحقیقات به اثبات رسیده است که مصرف مقدار کافی از منیزیم به تقویت عضلات بدن می انجامد.

 

فندق خوراکی مناسب گیاهخواران

در این مغز لذیذ مقدار مناسبی پروتئین وجود دارد که این خصوصیت موجب می شود این ماده خوراکی به عنوان یک گزینه مناسب توسط گیاهخواران انتخاب شود.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *