با فیبر در خوراکی های سبوسدار،می توانید بدنی عضلانی داشته باشید

خوراکی سبوسدار

هنگامی که مواد خوراکی حاوی کربوهیدرات و فیبر مصرف می کنید،بدنتان انسولین تولید می کند که هورمونی قوی و مهم در بسیاری از فعالیت های بدن می باشد.

یکی از کارهای انسولین این است که کربوهیدرات و پروتئین را به سمت ماهیچه ها و عضله ها میفرستد و در نهایت باعث رشد بهتر عضلات می شود.

یک مورد که حتما لازم است به آن توجه داشته باشید مقدار حساسیت سلول های عضلات به انسولین می باشد.
سلول های عضلات بدنتان،گیرنده هایی برای انسولین دارد که هرقدر این گیرنده ها با یکدیگر ارتباط بهتری داشته باشند، انسولین موثرتر می تواند کربوهیدرات و پروتئین را به عضله ها برساند که این فرآیند با تمرینات منظم ورزشی و کم بودن مقدار چربی بدن ممکن خواهد بود.

خوراکی های فیبردار مانند گلابی،لوبیا سیاه و خوراکی های سبوسدار مانند نان سبوسدار و بیسکویت سبوسدار می توانند حساسیت عضلات را به انسولین بیشتر کنند و به شما در مسیر رسیدن به بدنی عضلانی و ماهیچه ای کمک فراوانی بکنند.

خوراکی سبوسدار

برای داشتن بدنی خوش فرم،مواد خوراکی سبوسدار راه را برایتان آسان تر می کنند

تعدادی از بدنسازها که توانسته اند به بدنی عضلانی و خوش هیکل دست پیدا کنند به یک راه حل جالب اشاره می کنند.آنها می گویند که روش رسیدن ما به چنین عضلاتی در مصرف سالاد و سبزیجات و دیگر خوراکی های فیبردار نهفته است.

شاید فکر کنید علت این موضوع مربوط به مطلب پاراگراف قبل می باشد ولی دلیل این اتفاق با توجه به تحقیقات علمی اشاره به وجود ترکیبی به نام ایندول ها در تعدادی از مواد غذایی فیبردار مانند کلم بروکلی و اسفناج و سبوس می باشد.

ایندول ها باعث کم شدن سطح تعدادی از هورمون ها در بدن ما می شوند که در نهایت منجر به نگه داشته شدن آب زیرپوستی می شود که در نتیجه به داشتن بدنی عضلانی کمک فراوانی می کند.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *