با مصرف شوید و بیسکویت شوید از دیابت سبقت بگیرید

خاصیت شوید

دیابت یک مریضی مزمن می باشد که مشخصه آشکار آن به وجود آمدن اشکال در فرآیند قندها،چربی و پروتئین ها می باشد که بر اثر کم ترشح شدن انسولین یا متابولیسم ناکارآمد انسولین به وجود می آید.
محقق های ایرانی برای بهبود این بیماری مصرف شوید را پیشنهاد کرده اند.

روند روبه رشد مبتلایان به دیابت

بیماری دیابت روند روبه رشد نگران کننده ای را در جهان دارد و تخمین زده می شود تا سال 2030 تعداد کسانی که به این بیماری مبتلا شوند از 440 میلیون نفر هم بیشتر شود.دیابت حتی یکی از عوامل زمینه ساز در بیماری های قلبی و عروقی میباشد.

دیابت نوع 2 بیشترین فراوانی نوع دیابت

نزدیک به 90 درصد افراد مبتلا به دیابت از دیابت نوع 2 رنج می برند که شروع این نوع بیماری کندتر بوده و نشانه های خود را با مقاومت در برابر انسولین آشکار می کند.
به طور واضح ثابت شده است رژیم غذایی می تواند نقش چشمگیری در پیشگیری از دیابت داشته باشد.با در نظر داشتن این موضوع که داروهای شیمیایی دارای عوارض فراوانی هستند،استفاده از داروهای گیاهی می تواند مکمل یا حتی جایگزین بدون عوارض داروهای شیمیایی باشد.

پژوهش در مورد تاثیر شوید بر روی بیماران دیابت نوع 2

با توجه به تاثیر بسیار زیاد داروهای گیاهی بر روی تعدادی از بیماری ها،تعدادی از محققین دانشکده پرستاری شهر زابل تحقیقی را ترتیب دادند که تاثیر شوید را بر روی قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مشاهده کنند.

در این تحقیق 60 بیمار در بازه سنی 18 تا 65 سال شرکت کرده اند.در ابتدا از تمام بیمارها آزمایش قند خون در زمان ناشتا گرفته شد.بعد از آن 60 شرکت کننده به 2 گروه 30 نفری آزمون دهنده و گروه شاهد مشخص شدند و همه آنها در این 6 هفته مورد آزمایش قرار گرفتند.
در این دوره 6 هفته ای، 30 نفر از گروه آزمون دهنده باید بعد از هر وعده غذا یک عدد قرص شوید را مصرف می کردند و 30 نفر گروه شاهد فقط یک قرص دارونما را می خوردند.
پس از اتمام این مدت زمان،دوباره قند خون افراد در زمان ناشتا سنجیده شد.

خاصیت شوید

نتایج پژوهش و اثر گیاه شوید بر قند خون افراد

بر اساس نتایج به دست آمده از این تحقیق،گروه 30 نفره که قرص شوید را روزانه و قبل از وعده های غذایی خود مصرف کرده بودند،میزان قند خونشان کاهش بسیار زیادی داشته است و سطح میزان قند خونشان از گروه دیگر کمتر شده بود.

طبق نظر پژوهشگران علت کاهش قند خون افراد به خاطر ترکیبات آنتی اکسیدان گیاه شوید می باشد که فرآیند جذب گلوکز در روده را کم می کند و همچنین دیگر ترکیبات موجود در شوید در ترشح انسولین به شدت تاثیرگذار هستند.

با دقت به این موضوع که داروهای شیمیایی هزینه بالا و همچنین عوارض زیادی دارند،کسانی که نمی خواهند در آینده جزء لیست بیماران دیابت نوع 2 باشند باید پیشگیری را همین امروز شروع کنند و در رژیم غذایی خود مواد خوراکی مانند شوید و بیسکویت شوید را قرار دهند.بیسکویت شوید و کنجد با توجه به مضرات فراوان روغن ترانس برای سلامتی افراد از روغن بدون ترانس تهیه شده است.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *