با مصرف فیبرها در بازی رژیم لاغر شدن برنده شوید

مصرف فیبر

برای لاغرشدن چه مقدار فیبر نیاز است که مصرف کنید؟

گروه سبزی ها: در زمان صبحانه و زمان شام به طور میانگین 200 گرم از گروه سبزی ها از جمله سبزی های خام یا پخته میل کنید.
گروه میوه ها : هر روز بین 1 تا 4 واحد میوه با توجه به اشتها و گرسنگی تان میل نمایید.

برای مصرف روزانه تان از مواد خوراکی مانند نان و برنج،حتما از نوع کامل شان را انتخاب کنید.میان وعده های فیبردار مانند بیسکویت سبوسدار را فراموش نکنید.
آردی که تقریباً از تمامی اجزای دانه گندم تهیه می‌شود را آرد کامل می‌نامند و هر چه میزان سبوس در آرد بیشتر باشد رنگ آن را تیره‌تر می‌نماید. از این آرد برای تهیه نان‌های سبوس‌دار(تیره) استفاده می‌شود.
ممکن است با خوردن این مواد خوراکی مشکلات سیستم گوارشی برایتان پیش بیاید اما تنها راه حل این موضوع این می باشد که این مواد غذایی را کم کم وارد رژیم غذایی تان کنید و به تدریج مقدار مصرف تان را بیشتر کنید.

چگونه فیبرها از جمع شدن چربی ها در بدن ما جلوگیری می کنند؟

هر زمان که خوراکی های دارای فیبر مانند میوه ها یا حتی بیسکویت سبوسدار را در مصرف روزانه مان قرار دهیم،مقدار چربی و کالری کمتری در بدنمان نگه داشته می شود.علت این موضوع به چندین دلیل مربوط می شود که 2 مورد آن را در ادامه توضیح می دهیم.

1-موادغذایی فیبردار مقدار ترشح انسولین را کم کرده و در نتیجه جلوی جمع شدن چربی ها و کالری را می گیرند.

2-خوراکی های حاوی فیبر،مقداری از چربی های غذاها را از طریق مواد زائد داخل روده از بدن ما دفع می کنند.
پس پیشنهاد می شود برای جلوگیری از زیاد شدن چربی ها در بدن تان و در نهایت رسیدن به وزن ایده آل فیبرها را در رژیم غذایی تان قرار دهید.

 

هر قدر شما چاق باشید،فیبرها شما را لاغر می کنند

به احتمال قوی شما تعداد زیادی از افراد را در اطراف خود می شناسید که انواع رژیم های طاقت فرسا را گرفته اند و لاغر شده اند اما پس از مدت زمانی دوباره به همان وزن اول خود بازگشته اند.

این حالت برای رژیم های لاغری با فیبرها کمتر اتفاق می افتد و در حقیقت خوراکی های حاوی فیبر به افراد کمک می کنند که لاغر شوند و حتی در همان وزن ایده آل هم بمانند و دوباره دچار اضافه وزن نشوند.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *