با مصرف فیبر عمر طولانی تری خواهید داشت

فیبر

دانشمندان بر اساس تحقیقاتی که بر روی تاثیر فیبرها داشته اند به نتایجی دست یافته اند از جمله اینکه مصرف منظم فیبر بر روی طول عمر انسان ها تاثیر خواهد داشت و می تواند باعث افزایش عمر افراد بشود.

با توجه به نتایج تحقیق چاپ شده در ژورنال Archives of International Medicine استفاده از فیبرها در رژیم غذایی روزانه افراد موجب طول عمر بیشتری خواهد شد.

تحقیق دانشمندان موسسه سرطان شناسی آمریکا

دانشمندان انستیتو ملی سرطان شناسی راکویل مریلند آمریکا بر اساس آزمایشاتی که بر روی تاثیر فیبرها داشتند به نتایج جالبی دست یافته اند.

یکی از نتایج این بود کسانی که خوراکی های حاوی فیبر را روزانه مصرف می کردند احتمال افزایش طول عمر آنها نسبت به بقیه افراد افزایش قابل توجهی پیدا می کرد و حتی این افراد احتمال فوت شان به خاطر بیماری های قلبی و عروقی و عفونی کمتر خواهد شد.

از خوراکی های فیبردار می توان به میوه ها و غلات کامل و خوراکی های حاوی سبوس مانند نان سبوسدار،برنج سبوسدار و خوراکی های میان وعده مانند بیسکویت سبوسدار اشاره کرد.

شروع تحقیق بر روی نزدیک به 40000 نفر

دانشمندان این تحقیق را بر روی نزدیک به 40000 فرد مسن بین 50 تا 70 ساله به انجام داده اند.در آغاز این تحقیق رژیم غذایی روزانه این افراد بوسیله پرسشنامه ایی مورد بررسی قرار گرفت و در 9 سال بعد از آن تعداد فوت ها به همراه علت فوت این افراد با جزئیات کامل به ثبت رسید.

نتیجه تحقیقات تاثیر فوق العاده فیبر را نشان داد

بر اساس نتایج بدست آمده از پرسشنامه ها،مردان به طور میانگین هر روز بین 13 تا 30 گرم و زنان بین 10 تا 25 گرم فیبر در رژیم غذایی خود داشتند.
با توجه به آمار مرگ بعضی از این افراد طی 9 سال بعد نتایجی دست آمد.قراردادن مقدار زیادی از خوراکی های حاوی فیبر مرگ های مرتبط به بیماری های قلبی عروقی و عفونی به ترتیب به اندازه 35 و 60 درصد کم شده بود.

محققان بر این باور هستند که فیبرهای مانند سبزیجات و میوه ها و خوراکی حاوی گندم کامل مثل نان سبوسدار و بیسکویت سبوسدار باید جزئی از رژیم غذایی افراد باشد و به صورت منظم مصرف شود تا تاثیر فوق العاده خود را بر روی بدن داشته باشد.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *