با مصرف میان وعده های سبوسدار به تله چاقی نمی افتید – قسمت اول

میان وعده های سبوسدار

 

زیاد خوانده ایم که رژیم غذایی غنی از کربوهیدرات و با فیبر زیاد می تواند موجب کم شدن وزن گردد.اما آیا به راستی چنین رژیمی باعث لاغری می شود؟
یکی از علل مهم در رژیم لاغری،کم کردن انرژی دریافتی بدن می باشد اما این کم کردن انرژی نباید به مقداری باشد که باعث کمبود انرژی شده و ضعف عمومی بدن را به وجود آورد.

 

رژیم حاوی کربوهیدرات پیچیده به کاهش وزن کمک می کند

همچنین تعداد زیادی از منابع معتبر و فعال بین المللی در زمینه رژیم های لاغری،رژیم غذایی غنی از کربوهیدرات و حاوی فیبر را مناسب کاهش کردن وزن دانسته اند.

نکته ای لازم به ذکر می باشد که نوع کربوهیدرات در رژیم لاغری باید از نوع کربوهیدرات پیچیده مانند میوه ها،سبزیجات یا خوراکی های سبوسدار انتخاب شود.

مصرف خوراکی های حاوی کربوهیدرات های ساده که به سرعت جذب بدن می شوند نه تنها موجب کاهش وزن نمی شوند حتی ریسک ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت و دیگر بیماری های متابولیک را زیادتر می کنند.

 

تاثیر فیبر در رژیم لاغری

در حالی که هر 2 نوع فیبر محلول و غیرمحلول با روش های متفاوتی در بدن ما تاثیرات مثبتی خواهند داشت اما ترکیب هر 2 نوع فیبر تاثیر چشمگیری در کم  کردن وزن خواهد داشت.
هر روز تعداد فراوانی از افراد برای کاهش وزن و رهایی از چاقی روش های جدیدی را استفاده می کنند با این حال می بینم که افرادی با اضافه وزن هر روز بیشتر و بیشتر می شوند.

نظر متخصصان تغذیه در مورد نقش فیبر در کاهش وزن چیست؟

پزشکان تغذیه می گویند فیبرها می توانند کارکرد مهمی در کاهش وزن افراد داشته باشند،زیرا خوراکی هایی حاوی فیبر مانند نان سبوسدار و بیسکویت سبوسدار حس سیری را به فرد می دهند و حجم فراوانی از معده اش را پر می کنند و در نهایت موجب شده این فرد مواد غذایی کمتری مصرف کند و این روش بهترین روش برای کم کردن وزن می باشد.
برای مطالعه قسمت بعدی مقاله با عنوان با مصرف میان وعده های سبوسدار به تله چاقی نمی افتید – قسمت دوم بر روی متن رنگی کلیک کنید.

میان وعده های سبوسدار

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *