با مصرف میان وعده های سبوسدار به تله چاقی نمی افتید – قسمت دوم

میان وعده های سبوسدار

برای مطالعه قسمت قبلی مقاله با عنوان  با مصرف میان وعده های سبوسدار به تله چاقی نمی افتید – قسمت اول بر روی متن رنگی کلیک کنید.

 

برای داشتن یک رژیم تغذیه ای نرمال باید 40 درصد مواد خوراکی حاوی چربی،40 درصد مواد غذایی دارای کربوهیدرات و 20 درصد خوراکی های پروتئینی مصرف کنیم.

دپارتمان کشاورزی آمریکا به این موضوع اشاره می کند که رژیم های غذایی با مقدار چربی کمتر به احتمال فراوان مقدار بیشتری از کربوهیدرات های پیچیده خواهد داشت.

میوه ها و سبزیجات مقدار فیبر بالای دارند و در عین حال کالری کمی دارند پس هر فردی در رژیم غذایش از چنین خوراکی هایی استفاده کند،مقدار کمتری کالری به بدن خود می رساند و می تواند به سمت کاهش وزن پیش برود.

ویژگی رژیم کربوهیدرات دار برای کاهش وزن چیست؟

رژیم تغذیه ای متداولی که حاوی کربوهیدرات و فیبر زیاد و میزان چربی ناچیز باشد به طور میانگین کالری در اندازه 1500 کیلوکالری به بدن ما می رساند و مقدار کالری این رژیم غذایی متشکل از 25 درصد خوراکی های حاوی چربی،60 درصد خوراکی های حاوی کربوهیدرات و 15 درصد مواد غذایی پروتئینی می باشد.

طبق تحقیقات اخیر می توان بدون محدود کردن کالری به نتیجه نهایی کاهش وزن دست یافت البته با مصرف متوسط چربی و مصرف مقدار فراوان خوراکی های حاوی کربوهیدرات پیچیده حاوی فیبر می توان به این هدف دست یافت.

البته به این مساله دقت کنید که خوراکی های حاوی فیبر مانند میوه ها،نان سبوسدار یا میان وعده مثل بیسکویت سبوسدار را نباید فراموش کرد.البته منظور این نیست که افراد چاق هر میزان کالری میتوانند دریافت کنند.

خوراکی های حاوی کربوهیدارت پیچیده و فیبر زیاد کدام هستند؟

در خوراکی های زیر کربوهیدرات پیچیده به فراوانی وجود دارد:

دانه های غلات مانند جو،برنج سبوسدار،گندم سبوسدار و خوراکی هایی که در آنها از این دانه ها استفاده شده باشد،مانند نان جو،نان سبوسدار و بیسکویت سبوسدار.

همه میوه ها و سبزیجات چه تازه و چه خشک فیبر کافی دارند.

بیشتر این خوراکی ها غنی از فیبر هستند اما میوه های خشک و جو نسبت به بقیه غنی تر می باشند.

 

برای مطالعه قسمت بعدی مقاله با عنوان  با مصرف میان وعده های سبوسدار به تله چاقی نمی افتید – قسمت سوم بر روی متن رنگی کلیک کنید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *