با مصرف میان وعده های سبوسدار به تله چاقی نمی افتید – قسمت سوم

میان وعده های سبوسدار

برای مطالعه قسمت قبلی مقاله با عنوان  با مصرف میان وعده های سبوسدار به تله چاقی نمی افتید – قسمت دوم بر روی متن رنگی کلیک کنید.

چرا مواد غذایی حاوی کربوهیدرات و فیبر شما را لاغری می کنند؟

یکی از مهمترین دلایل اثر گذاری رژیم غذایی غنی از کربوهیدرات و کم چربی در کم کردن وزن این می باشد که مواد غذایی سرشار از کربوهیدرات پیچیده می تواند حس سیری را در وجود فرد ایجاد کند.

درنتیجه فردی که در رژیم می باشد نیازی به خوردن مواد غذایی بیشتر را احساس نمیکند و در حقیقت بدون به وجود آمدن احساس گرسنگی باعث کاهش دریافت کالری می شود.

علاوه بر این رژیم گفته شده به صورت نرمال ترکیب هر 2 نوع فیبر محلول و نامحلول را در خود دارد که آنها نیز جزء کربوهیدرات پیچیده به حساب می آید.

 

سازمان بهداشت جهانی چه توصیه ای برای کاهش وزن دارد؟

سازمان بهداشت جهانی در تعدادی از مقالات خود در مورد رژیم های لاغری اشاره کرده است که فیبرها در مواد خوراکی مانند ماکارونی سبوسدار یا بیسکویت سبوسدار مقدار انرژی دریافتی را کاهش می دهند و همچنین پیش از اینکه هر فردی مصرف مواد غذایی فراتر از نیاز بدن خود را ادامه دهد،فیبرها وقت کافی برای مغز فراهم می کنند تا مغز پیام عصبی کنترل اشتها را به سراسر بدن ارسال کند.

پس نتیجه ای که می توان گرفت این است که رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات گزینه ای کاربردی به منظور کم کردن وزن و همچنین ثابت ماندن وزن برای خیلی از افراد می باشد.

علاوه بر این روش گفته شده یکی از بهترین روش ها می باشد چون به صورت عادی میزان چربی اشباع روزانه هر فرد را کم می کند و حتی به میزان مناسبی از فیبر و ویتامین استفاده می کند.

به جزء فواید گفته شده رژیم حاوی کربوهیدرات پیچیده،تاثیرات مثبت فراوانی بر روی سیستم گوارشی دارد و از یبوست پیشگیری می کند که یکی از مشکلات شایع رژیم های لاغری می باشد.

آیا در رژیم های لاغری باید پروتئین های حیوانی را کنار گذاشت؟

به این نکته دقت کنید که بهره بردن از رژیم های لاغری غنی از کربوهیدرات نباید به حذف پروتئین های حیوانی منجر شود چون در این حالت ممکن است باعث کمبود بعضی از ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن ما بشود.

در نتیجه در زمان انتخاب رژیم ها،حتما با یک متخصص تغذیه مشورت کنید تا با کاهش وزن دچار مشکلات ناشی از رژیم لاغری نشوید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *