با کربوهیدرات ها مطمئن تا قله به پیش بروید

بیسکویت

مواد خوراکی باید تامین کننده انرژی بدن باشند و کوهنوردان باید بین تغذیه خود و فعالیت ورزشی رابطه سالم و صحیحی برقرار کنند،به این علت که رابطه مستقیمی بین تغذیه درست و ترمیم آسیب های بدنی ورزشکار وجود دارد.
یک کوهنورد باید با خیالی آسوده و راحت به غذا خوردن مشغول شود و هیچ چیز دیگر تمرکزش را در زمان غذا خوردن از بین نبرد.
کوهنورد باید به این موضوع دقت داشته باشد که پیش از اینکه احساس تشنگی به او دست دهد آب کافی بنوشد.

کربوهیدرات برای کوهنوردی
کربوهیدرات ها رمز عبور از سختی های  کوهنوردی

از فواید کربوهیدرات در کوهنوردی هر قدر هم بگوییم باز هم کم است و می دانید کربوهیدرات مهم ترین منبع مصرفی برای کوهنوردی می باشد.

بهتر است کوهنوردان در زمان صعود به ارتفاعات خوراکی هایی غنی از کربوهیدرات مانند خرما و کشمش و موز و بیسکویت مصرف کنند،زیرا یک کوهنورد با مصرف مناسب کربوهیدرات در کوهنوردی می تواند به فشار سنگین غلبه کند و بتواند مسیر تا قله را به اتمام برساند.یکی از بهترین و پر انرژی ترین نوع بیسکویت ها،بیسکویت کنجد یا بیسکویت شهد خرما می تواند منبع سالم و طبیعی کربوهیدرات بدن کوهنورد باشد.


آیا از نقش حیاتی کربوهیدرات ها در تامین انرژی عضلات کوهنوردان اطلاع دارید؟

در کوهنوردی انرژی مورد نیاز بدن در ابتدا از سوختن چربی بدست می آید ولی با فشار بیشتر در کوهنوردی بدن به استفاده کردن از کربوهیدرات ذخیره شده می پردازد.به بیان دقیق تر در زمان کوهنوردی سبک که نیاز به 60 درصد انرژِی بدن می باشد این انرژی از طریق چربی ها تامین می شود و با افزایش فشار در زمان صعود،بدن ما به سمت استفاده از کربوهیدرات ها می رود.

در بدن ما کربوهیدرات قبل از مصرف ابتدا به صورت یک نوع قند به نام گلوکز ذخیره می شود و در هنگام کوهنوردی صرف تامین انرژی عضلات می شود و کوهنوردان باید با تغذیه مناسب خوراکی های حاوی کربوهیدرات مانند خرما و کشمش و بیسکویت کارایی و قدرت خود را در سطح بالایی نگه دارند.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *