تاثیر شگفت انگیز موز در افسردگی که واقعا باورتان نمی شود

موز در افسردگی

تعداد بسیاری از افراد در تمام دنیا به افسردگی مبتلا هستند و تعدادی از تحقیقات نشان داده است که بعضی از خوراکی توانایی این کار را دارند که علائم این بیماری را کاهش داده یا حتی در مواردی به بهبودی این بیماران منجر شود.

موز دارای طیف وسیعی از فواید می باشد از افسردگی تا بیماریهای قلبی و عروقی را می تواند بهبود دهد.

چرا موز می تواند در درمان افسردگی به کار رود؟

موز سرشار از تریپتوفان می باشد که در متابولیسم بدن به سروتونین تبدیل می شود و سروتونین به هورمون ضد افسردگی و یا هورمون شادی شناخته می شود.

پس تا جایی که امکان دارد موز را در مصرف هر روز خودتان قرار دهید و از خاصیت آن در پیشگیری از افسردگی بهره ببرید.طبق آزمایشات متعددی که انجام شده است کاهش ترشح هورمون سروتونین موجب افسردگی می گردد.
از دیگر مواد خوراکی که غنی از تریپتوفان هستند می توان به شیر و عسل و سفیده تخم مرغ اشاره کرد.

موز میوه ای است که غنی از ویتامین B6 می باشد که این ویتامین در تولید هورمون سروتونین نقش اساسی دارد و سروتونین بر روی سیستم عصبی و رفتارهای هر فردی تاثیر می گذارد و در بهبود بعضی از علائم افسردگی تاثیر خواهد داشت.

آوند همچنین از اسانس این میوه در بیسکویت موزی استفاده کرده است.اما به این موضوع دقت داشته باشید که این میوه به تنهایی در درمان افسردگی کافی نیست.

چطور موز را در رژیم روزانه مان قرار دهیم؟

ما به شما چند راه برای مصرف بیشتر موز پیشنهاد می دهیم:
1-موز را چند تکه کنید و بعد آن را با شیر یا میوه های دیگر مخلوط کرده و میل کنید.علاوه بر این می توانید این تکه ها را با یخ در مخلوط کن ریخته و با هم مخلوط کنید.

2-هر روز صبح که بیدار می شوید بهتر است یک موز را بردارید و آن را چند قسمت کنید و بعد روی آن عسل بریزید و کم کم به خوردن شروع کنید و از آن لذت ببرید.

موز در افسردگی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *