تاریخچه بیسکویت در جهان

تاریخچه بیسکویت

در این مقاله می خواهیم به تاریخچه تولید بیسکویت بپردازیم. شاید برای شما هم جالب باشه که بدانید بیسکویت اولین بار چطور و کجا تولید شد. پس در این مقاله با ما همراه باشید.

تولید بیسکویت برای اولین بار

تاریخچه بیسکویت

تاریخچه بیسکویت

احتمالآ بیسکویت نخستین بار به صورت خیلی اتفاقی در رم باستان توسط رومیان تولید شده است. در آن دوره برای پخت و پز نان از اجاق استفاده می شده است و برای اینکه مطمئن شوند که اجاق به اندازه کافی گرم شده است از تکه ای خمیر استفاده می کردند که خمیر پس از حرارت دیدن شکلی شبیه بیسکویت به خود می گرفت،چونکه این نان ها مزه خاصی نداشتند چندان توجه خاصی را جلب نکردند.سپس با آمدن شکر از خاورمیانه،نان های شیرین شده توجه مردمان اروپا را به خود جلب کرد.مردمان آلمان در قرن 16 میلادی کلوچه ایی به نام کوکی را تولید کردند که سالها بعد به آمریکا وارد شد و امروزه هم هنوز با نام کوکی معروف است.

اما در ایران نیز شرکت های مختلفی در حال تولید بیسکویت های متنوعی هستند. بیسکویت آوند نیز پیشتاز استفاده از مدرن ترین دستگاه های روز دنیا در جهت تولید محصولات بیسکویتی مختلف است که در ادامه به معرفی انواع بیسکویت ها می پردازیم.

شرکت کندی در سال 1892 در آمریکا با نوعی اجاق به نام اجاق کرکره ای نخستین بیسکویت را به مرحله تولید رساند این نوع بیسکویت که با متد پخت قیف در قیف وارد بازار شده بود به نام نیوتن انجیری شناخته می شد.اما به دلیل پاره ای از مشکلات فقط در سواحل شرقی در دسترس افراد بود.در آن زمان کمپانی بیسکویت سازی آمریکا با ریاست آدولفوس گرین ساخته شد.با وجود اینکه گرین تجربه مدیریت در صنایع غذایی را نداشت ولی به دلیل مهارت هایی که توانسته بود در مدیریت به دست آورد توانست این بار این مهارت را در زمینه بیسکویت سازی به کار بده و به خوبی از رقبا پیشی بگیرد.در نتیجه کمپانی های بیسکوست سازی پی بردند که برای کنترل بازار و مدیریت قیمت ها نیاز هست که با یکدیگر همکاری کنند و در نتیجه در سال 1898 شرکت بیسکویت سازی ملی بوسیله 114 قناد با مدیریت آدولفوس گرین بنا نهاده شد و در نهایت در 27 دسامبر 1898 نخستین محصول تولید شده این کمپانی با نام Uneeda Biscuit وارد بازار شد.خصوصیت های جدید Uneeda Biscuit مانند بسته بندی چند لایه و ماندگاری طولانی تر نسبت به بقیه بیسکویت ها آن دوره بود.

بیسکویت های موجود در بازار

امروزه بیسکویت های متنوعی از جمله:

بیسکویت زعفرانی

بیسکویت سبوسدار

بیسکویت با طعم های مختلف میوه مانند:

بیسکویت با طعم موز

بیسکویت با طعم آناناس

بیسکویت با طعم پرتقال

وهمچنین بیسکویت با طعم های هل و شهد خرما که جزو جدیدترین و خاص ترین بیسکویت ها هستند، در ایران تولید می شود.

دستگاه های مدرن تولید بیسکویت

استفاده از دستگاه های بروز در تولید بیسکویت مرغوب و با کیفیت بالا مهمترین هدف بیسکویت آوند است که با قدرت پا در این عرصه گذاشته است. بر خلاف اکثر مواد غذایی های تولیدی در ایران بیسکویت آوند تنها بیسکویت تولید کننده بیسکویت در طعم های مختلف با استفاده از روغن بدون ترانس است. در مورد مضررات روغن های ترانس دار نیز می توانید مقالات مختلف سایت را مطالعه نمایید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *