دوچرخه سواران به چه مواد خوراکی نیاز دارند؟

میان وعده دوچرخه سواران

می توان گفت دوچرخه سواری جزء متنوع ترین رشته های ورزشی می باشد،از دوچرخه سواری کوهستان تا دوچرخه سواری نمایشی و دوچرخه سواری جاده یا پیست را شامل می شود.دوچرخه سواری در پیست یا جاده بسیار شبیه به هم می باشند اما مسابقه های شهر به شهر یا مسابقه سرعت تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند.

توصیه می شود دوچرخه سواران وعده های خوراکی که می خواهند پیش از مسابقات استفاده کنند،در دوران تمرینات حتما امتحان کرده باشند تا در زمان مسابقات به دردسر نیافتند و بتوانند مواد غذایی که ایده آل ترین شرایط جسمی را برایشان مهیا کرده است،استفاده کنند.

6 ساعت قبل از مسابقه یا تمرین می توان غذای سنگین و پر حجم را مصرف کرد.
3 تا 4 ساعت پیش از مسابقه می توان از خوراکی های کربوهیدراتی مانند برنج همراه با حجم پایینی از مواد پروتئینی مانند مرغ می تواند گزینه مناسبی باشد.

یک ساعت پیش از شروع تمرین یا مسابقه می توان میان وعده های کربوهیدراتی مانند کیک یا بیسکویت را استفاده کرد که از آن جمله می توانید بیسکویت های انرژی بخش مانند بیسکویت شهد خرما یا بیسکویت پر فیبر مانند بیسکویت سبوسدار را انتخاب کنید.

تصورات اشتباه در رژیم دوچرخه سواری

بیشتر دوچرخه سواران به عملکرد مهمی که وعده های غذایی و میان وعده های غذایی بر روی کیفیت تمرین هایشان دارد توجه کافی ندارند.

بسیاری از افراد هر روز خوراکی هایی را بدون توجه از تاثیرات آنها بر روی بدن خود مصرف می کنند،البته اگر می خواهید به صورت حرفه ای به یک ورزش مشغول شوید،مصرف کردن این خوراکی ها درست نمی باشد.اگر می خواهید روزانه دوچرخه سواری را در برنامه خود قرار دهید باید دقت بیشتری در انتخاب مواد خوراکی داشته باشید.

رژیم غذایی یک دوچرخه سوار لازم است علاوه بر مدنظر قراردادن اندام مناسب فاکتورهای مهم دیگری مانند سوخت گیری بدن ورزشکار را هم در الویت قرار دهد.
اگر سوخت گیری درست با تامین کردن مواد مورد احتیاج بدن صورت بگیرد،بدن دوچرخه سوار بعد از هر تمرین به طور مناسبی بازیابی می شود.
در حقیقت اگر مواد خوراکی مناسبی را مصرف نکنید،تمام کوشش هایی که در تمرینات صرف کردید به هدر می رود.
بیسکویت نارگیلی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *