فواید کنجد را بدانید و متعجب شوید

فواید کنجد

از سده های قبل در چین باستان از کنجد به عنوان مسکن دندان درد به کار می رفته است.کنجد دارای ترکیباتی مفیدی است که درد را کاهش می دهد و تاثیری شبیه به آسپیرین دارد و می تواند مسکن دندان درد باشد.

کنجد منبعی غنی از ویتامین های گروه B

نقش ویتامین B1 در تامین انرژی بدن

ویتامین B1 که به نام تیامین شناخته می شود در کنجد به مقدار کافی موجود می باشد،نقش تیامین،رساندن انرژی به بدن شما می باشد.
اگر فکر می کنید در طول روز انرژی کافی برای کارهایتان ندارید،می توانید روزانه کنجد و خوراکی حاوی کنجد مانند بیسکویت کنجد را میل نمایید.

نقش ویتامین B2 در تولید گلبول های قرمز

ویتامین B2 با نام ریبوفلاوین معروف است و کنجد سرشار از این ویتامین می باشد.ریبوفلاوین نیز نقش مهمی در ساخت انرژی برای سلول ها دارد.همچنین این ویتامین به تولید گلبول قرمز خون و رشد بافت های بدن کمک می کند.

نقش ویتامین B3 در تولید انرژی از چربی ها

ویتامین B3 یا نیاسین به اندازه کافی در کنجد موجود می باشد.نیاسین در فرآیند ایجاد انرژی از چربی ها بازیگر مهمی می باشد و همچنین در سازوکار ساخت دی ان ای تاثیر مهمی دارد.

نقش ویتامین B6 در بدن ما

اگر می خواهید نیاز بدنتان به ویتامین B6 برطرف شود کنجد را فراموش نکنید.ویتامین B6 یا همان پیریدوکسین در فرآیند تولید انرژی از پروتئین ها نقش چشمگیری دارد.
پیریدوکسین در فرآیند ساخت گلبول قرمز شرکت می کند و موجب شده گلبول های قرمز بتوانند اکسیژن زیادتری را به سراسر بدن حمل کنند.
اگر میخواهید از فایده های ذکرشده کنجد بهره ببرید،مصرف روزانه کنجد و مواد خوراکی دارای کنجد مانند بیسکویت کنجد را از یاد نبرید.

نقش ویتامین B9 در تولید سلول

دانه های کنجد غنی از ویتامین B9 یا فولات هستند.فولات تولید و نگهداری سلول ها را برعهده دارد و این کار در زمان رشد بسیار حیاتی می باشد،درنتیجه مصرف این ویتامین برای نوزادان و زنان باردار در الویت تغذیه ای قرار دارد.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *