معده تان را با خوراکی های حاوی فیبر پر کنید

فیبر

میوه و خوراکی های سبوس دار را جایگزین مواد خوراکی ناسالم کنید

خوراکی های مضری مانند چیپس و پفک را بی خیال شوید و آنها را با میوه ها و سبزیجات جایگزین کنید.برای اینکه همیشه حواستان باشد که به سمت میوه ها بروید،میوه ها را روی میز در جلوی چشم تان بگذارید تا هر زمان که احساس گرسنگی کردید به عنوان میان وعده آنها را میل کنید،میوه ها منبع غنی از فیبر هستند.

 

موقع گرسنگی کیک و کلوچه را فراموش کنید و سراغ بیسکویت های سبوسدار بروید،این بیسکویت ها به خاطر سبوس به کار رفته در ترکیبات خود منبع غنی از فیبر می باشند.
هنگام صبحانه،خوردن آب میوه راحت تر از مصرف میوه می باشد ولی لازم است بدانید میوه فیبر بیشتری در اختیار بدنتان قرار می دهد و سالادتان را با ترکیب انواع سبزیجات مصرف کنید.

 

چگونگی مصرف روزانه خوراکی های حاوی فیبر را افزایش دهیم؟

مشکلی که بسیاری از افراد برای مصرف خوراکی های فیبردار دارند این مورد می باشد که این افراد عادت به مصرف خوراکی هایی مانند میوه ها و حبوبات ندارند و در شروع تغییر عادت به سمت مصرف خوراکی های حاوی فیبر مشکلات گوارشی مانند نفخ و گاز معده و روده شوند.

برای حل این موضوع باید کم کم این خوراکی ها را به مصرف روزانه خود اضافه کنند و در مدت چندین ماه به تدریج مصرف فیبر روزانه شان را به 25 گرم برسانند.

چگونه معده و رودتان را به مصرف فیبر عادت دهید؟

زیرا معده و روده هر فردی که سال های زیادی به مصرف فیبر عادت ندارد به راحتی نمی توانند در عرض چند روز به آن عادت کنند اما اگر کم کم و در مدت طولانی تری شروع به خوردن فیبرها کنند ممکن است سیستم گوارش شان به مواد غذایی جدید عادت کرده و معده و روده شان دچار نفخ کمتری بشود.

بیشتر افراد فکر می کنند خوراکی های حاوی فیبر زیاد بی مزه و حتی بدمزه هستند اما برعکس بیشتر این خوراکی مانند میوه ها،نان سبوسدار و بیسکویت سبوسدار همگی فیبر کافی برای بدنشان دارند.
پس راحت تر از آنچه فکر می کنید می توانید روزانه 25 گرم فیبر مورد نیاز بدن تان را تامین کنید.

فیبر

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *