موز اکسیر جادویی انرژی

موز و انرژی

می توان گفت موز یکی از میوه های در دسترس برای همه مردم می باشد،اگرچه می توان این موضوع را در نظر داشت که این میوه یک میوه خوشمزه و شگفت انگیز است و می تواند بیشتر ترکیبات مورد احتیاج بدن را در اختیارش بگذارد.

موز غنی از ویتامین ها،فیبر و قندهای طبیعی مثل ساکاروز و فروکتوز می باشد،به همین خاطر است که می گویند با خوردن 2 موز دکتر رفتن را فراموش کنید.

 

موز میوه روزهای تمرین ورزشکاران

مصرف کردن 1 یا 2 موز پیش از تمرین های ورزشی می تواند انرژی بدن را برای 1 ساعت یا حتی بیشتر تامین کند.
کربوهیدرات های موجود در موز و بیسکویت موزی باعث می شوند مقاومت بدن شما بیشتر شود و همچنین پتاسیم در این میوه جلوی گرفتگی عضله ها را می گیرد.

موز در زمان کمبود انرژی به کمک شما می آید

مصرف موز و بیسکویت موزی پیش از ورزش کردن موجب زیاد شدن انرژی ورزشکاران می گردد،زیرا این میوه دارای قند طبیعی و سرشار از فیبر می باشد.
حتی اگر موزهای رسیده را مصرف کنید می تواند انرژی شما را برای مدت زمان بیشتری تامین کند.

پس از ورزش کردن بدن شما به خاطر عرق کردن نیاز فراوانی به پتاسیم دارد و موز در اینجا هم نقش مفیدی خواهد داشت ولی پیشنهاد می شود موز را پیش از ورزش کردن میل کنید،زیرا پس از ورزش کردن بدن نیازمند دریافت مایعات می باشد که در نتیجه خیلی بهتر خواهد بود اگر میوه های آبدار را انتخاب کنید.

دلیل پرانرژی بودن موز

تولید انرژی فوق العاده موز به این علت است که قند طبیعی موجود در آن به سرعت به انرژی تبدیل می شود و این مورد یکی از عللی است که ورزشکاران این خوراکی طبیعی را به طور مرتب در رژیم تغذیه ای خود قرار می دهند.

این میوه فوق العاده همچنین می تواند یک صبحانه مقوی برای تمام افراد باشد زیرا توانایی تامین انرژی آنها برای تمام روز را دارد که یکی از بهترین فایده های موز در زمینه تغذیه می باشد.

موز و انرژی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *