میان وعده های سالم در دو و میدانی کدام اند؟

بیسکویت

تمامی کسانی که دو و میدانی را به طور حرفه ای دنبال می کنند،آگاه هستند که چقدر تغذیه و میزان کالری مورد نیاز بدن شان اهمیت ویژه ای دارد.همیشه سوالاتی از قبیل اینکه پیش از مسابقه یا حین مسابقه یا بعد از مسابقه و تمرین چه مواد خوراکی را انتخاب کنند ذهن ورزشکاران را مشغول کرده است.

هر خوراکی و مواد غذایی که ورزشکار روزانه مصرف می کند روی قابلیت های ورزش اش تاثیر مثبت یا منفی می گذارد،پس بهتر است در انتخاب های خود دقت کافی را داشته باشد.

 

تغذیه خوب سراغ دارید؟

1 لیوان شیر،نان،عسل،میوه و بیسکویت

پیش از مسابقه مقدار تمرین خود را حتما کم کنید و در رژیم خود حجم کربوهیدرات ها مانند نان و بیسکویت را بیشتر کنید.هر روز بین 8 تا 12 لیوان مایعات مصرف کنید.
پس از مسابقه حتما این نکته را در نظر داشته باشید که برای جبران ذخایر بدن خود کربوهیدرات هایی مانند میوه ها و بیسکویت را در الویت قرار دهید.با انتخاب بیسکویت ای که از روغن بدون ترانس تهیه شده است به سلامتی قلب خود نیز اهمیت بدهید.

بیسکویت

چرا کربوهیدرات در ورزش های سنگین لازم است؟

زمانی که شما هر فعالیت سنگین ورزشی انجام بدهید،برای بدست آوردن دوباره انرژی خود به گلیکوژن احتیاج دارید و یکی از بهترین راه ها برای افزایش ذخایر گلیکوژن بدن،بارگیری کربوهیدرات با مواد خوراکی مانند سیب یا بیسکویت می باشد.

2 روش برای بارگیری کربوهیدرات :

1- ورزشکار 3 روز پیش از برگزاری مسابقه مواد خوراکی با کربوهیدرات بالا را در رژیم خود قرار دهد.این راهکار برای مسابقات هفتگی پیشنهاد می شود.

2- در این روش،یک هفته پیش از مسابقه رژیم غذایی کربوهیدرات دار مانند موز یا بیسکویت همزمان با فعالیت سنگین ورزشی توصیه می شود.اما 3 روز پیش از مسابقه رژیم غذایی با کربوهیدرات زیاد مانند خرما،موز و یک لیوان شیر و بیسکویت با فعالیت ورزشی سبک پیشنهاد می شود.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *