کالبد شکافی روغن ترانس

روغن ترانس

روغن های نباتی جامد در واقع روغن مایع می باشند مثل روغن بادام، نارگيل، آفتابگردان، زيتون .

در کارخانه ها می توان روغن نباتی مایع را به حالت جامد یا نیمه جامد درآورد.این عملیات در کارخانه ها طی مراحل گوناگونی صورت می گیرد.

فرآیندی که در آن روغن نباتی مایع را به حالت جامد تبدیل می شود،هیدروژنه کردن یا هيدروژناسيون گفته می شود،این فرآیندی به خاطر نگهداشتن طولانی تر روغن و بالا بردن مقاومت آن در مقابل حرارت انجام میشود.

پس از این کار مقدار اسیدهای چرب اشباع در روغن زیاد می شود و روغن مایع به شکل جامد درمی آید.هر چه مقدار اسیدهای چرب اشباع در روغن بیشتر باشد روغن حالت جامد بیشتری خواهد داشت.
چون این عمل به طور ناقص انجام می شود باعث یک تغییر فیزیکی نامطلوب در اسیدهای چرب روغن شده و باعث به وجود آمدن اسیدهای چرب ترانس می شود.

برند آوند به خاطر مضرات فراوانی که چربی ترانس برای سلامت قلب دارد و همیشه سلامت افراد جامعه را به عنوان اولویت اول خود قرار داده است،در تولید تمام بیسکویت های خود از روغن بدون ترانس استفاده می کند.

 

چربی ها در کدام مواد خوراکی هستند؟

چربی ها به دسته بزرگی از ترکیبات آلی اطلاق می شود که در تعداد زیادی از خوراکی هایی که هر روز مصرف می کنیم مانند گوشت قرمز،شکلات،بیسکویت و مغز گردو به صورت طبیعی وجود دارد.
علاوه بر این چربی ها مهم ترین منبع انرژی برای بدن ما می باشند و در بسیاری از مواد غذایی از جمله گوشت و لبنیات و آجیل و بیسکویت وجود دارد.

هر گرم چربی 9 کیلوکالری انرژی به بدن هر فرد میرساند،چربی ها تقریبآ 2 برابر بیشتر از کربوهیدارات ها و پروتئین ها به بدن کالری می رسانند.

چربی ها همیشه مواد مضری نیستند،چربی ها در غذاها و مواد خوراکی مانند بستنی و بیسکویت طعم و مزه را به وجود می آورند.

روغن ترانس

 

 روغن ترانس مضر یا مفید؟

امروزه طی تحقیقات انجام گرفته در دانشگاه هاروارد و دیگر مراکز تحقیقاتی در سراسر دنیا اثبات شده است که روغن ترانس باعث بالا بردن کلسترول بد یا همان LDL،مختل کردن عملکرد چربی های ضروری بدن انسان،کاهش دادن سطح HDL یا همان کلسترول خوب و به وجود آوردن مشکل در فرآیند سم زدایی کبد می شود.

به خاطر مضرات چربی ترانس کارخانه هایی تولید محصولات غذایی که سلامت افراد جامعه برای آنها اهمیت دارد در تولید محصولات خود از روغن بدون ترانس استفاده می کنند.آوند نیز در تهیه انواع بیسکویت های از جمله بیسکویت شهد خرما یا بیسکویت زعفرانی خود از روغن بدون ترانس بهره برده است.

 

4 پاسخ ها

فعالیت‌ها و بازتاب‌ها

  1. […] را در الویت قرار دهید.با انتخاب بیسکویت ای که از روغن بدون ترانس تهیه شده است به سلامتی قلب خود نیز اهمیت […]

  2. […] را در الویت قرار دهید.با انتخاب بیسکویت ای که از روغن بدون ترانس تهیه شده است به سلامتی قلب خود نیز اهمیت […]

  3. […] با طعم آناناس و بیسکویت با طعم نارگیل را از روغن بدون ترانس تهیه می کند تا سلامت کودک شما را تضمین […]

  4. […] منظور اینکه محصولی سالم را به مشتریان خود عرضه کند از روغن بدون ترانس در تولید بیسکویت کنجد با طعم هل،بیسکویت شهد خرما و […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *