2 خاصیت سبوس بیسکویت سبوسدار در پیشگیری از بیماری ها

بیسکویت سبوسدار

به پوسته گندم،برنج یا جو سبوس گویند که دارای انواع ویتامین ها از جمله ویتامین B،منیزیم،آهن می باشد و هم چنین به عنوان منبعی غنی از سلولز می باشد.
پزشکان تا چند دهه پیش فکر می کردنند که سبوس یک ماده اضافی است که باعث صدمه زدن به دیواره روده بزرگ خواهد شد.اما با توجه به تحقیقات جدید مفید بودن این ماده بر همگان اثبات شده است و اکنون سبوس مانند یک دارو برای کسانی که یبوست دارند،مفید می باشد.
سبوس به عنوان ماده ای مغذی که نقش پیشگیری کننده را در چندین بیماری ایفا می کند،در بیسکویت سبوسدار آوند استفاده شده است.

1-فواید سبوس بیسکویت سبوسدار در بیماری های روده بزرگ

متخصصین پزشکی اکنون به این نتیجه رسیده اند که سبوس یکی از بهترین راه های مداوا طبیعی بیماری یبوست می باشد،با پیشگیری کردن از یبوست فرد از بواسیر،سرطان کولون و بسیاری دیگر از بیمارها در امان می ماند.

2-فیبر سبوس در بیسکویت سبوسدار عامل پیشگیری سرطان

طبق تحقیقات جدید،سبوس به عنوان یکی از کامل ترین منابع فیبر شناخته شده است که مصرف فیبر یکی از مهمترین عوامل پیشگیری از بیماری یبوست و بیماری کولون شناخته شده است.

جمعی از محققین دانشگاه کمبریج در پژوهشی به مقایسه تاثیر سبوس با میوه هایی مانند هویج و کلم و سیب بر روی روده پرداختند،در این تحقیق 19 هزار نفر شرکت کرده اند.
در انتها این موضوع به آنها اثبات شد که انواع میوه ها تاثیرات ملین مفیدی بر روی روده ها دارند ولی تاثیر شگفت انگیز سبوس بسیار بیشتر از میوه ها می باشد.به طور مثال تاثیر مفیدی که 50 گرم سبوس می تواند در روده ها داشته باشد با خوردن 11 عدد سیب قابل دستیابی می باشد.

درنتیجه اگر می خواهید از فواید سبوس در پیشگیری از بیماری کولون بهره ببرید به عنوان یک پیشنهاد تغذیه ای مصرف بیسکویت سبوسدار را به عنوان میان وعده در مصرف روزانه خود قرار دهید.

بیسکویت سبوسدار

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *