2 خاصیت که در مورد مواد خوراکی سبوسدار باید بدانید

بیسکویت سبوسدار

به همان صورت که مصرف نکردن خوراکی های سبوسدار شما را از فواید سبوس بی بهره می کند،افراط در مصرف آن نیز مشکلاتی را به همراه می آورد.
مصرف زیاد مواد خوراکی حاوی سبوس،می تواند شما را به اسهال مبتلا کند یا حتی انسداد روده برایتان اتفاق بیافتد.

پس به این موضوع دقت داشته باشید که درست مصرف کردن هر ماده خوراکی،جزء اصول عقلانی هر کاری است.

 

1-فیبر خوراکی های سبوسدار در تجزیه چربی غذاها نقش عمده ای دارند

بسیاری از متخصصان تغذیه،بر روی انرژی که از چربی غذاها بدست می آید تاکید می کنند.

چربی های اشباع شده بر روی سلامت قلب تاثیر منفی می گذارند و کلسترول بد یا LDL را افزایش می‌دهند.اما نقش مفید فیبر موجود در مواد خوراکی سبوسدار اینجا مشخص می شود که می توانند برخی از این چربی های مضر را از بدن ما خارج کنند و جلوی ضرر و زیان این نوع چربی را بگیرند.

اگر در حال خوردن یک غذای چرب یا یک پنیر چرب هستید،می توانید با مصرف غذاهای فیبردار مانند سالاد،کالری بیش از اندازه غذای چربتان را خنثی کنید.

حتی زمانی که در وعده های غذایتان مشغول خوردن مواد خوراکی پروتئینی با چربی کم هستید،اضافه کردن خوراکیهای فیبردار به وعده غذایی باعث از بین رفتن اثرات مضر چربی ها می شود.

 

2- فیبر سبوس داروی پیشگیری کننده بیماری های روده

تحقیقات اخیر به وضوح نشان می دهد که قرار دادن سبوس و مواد سبوسدار مانند نان سبوسدار یا بیسکویت سبوسدار در مصرف روزانه خطر مبتلا شدن به سرطان کولون و بیماری راست روده را به شدت پایین می آورد.

سبوس باعث آزاد شدن ترکیبات پدید آمده بر اثر فرایند سوخت و ساز بدن در قسمت کولون روده بزرگ می شود و همین اتفاق یکی از عوامل جلوگیری کننده در شروع سرطان روده و سایر مشکلات دستگاه گوارش می باشد.

 

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *