3 خاصیت که در مورد شوید نمی دانید

خواص شوید

گیاه شوید نوعی سبزی می باشد که دارای مواد پر ارزشی از قبیل کلسیم و آهن هست.
شوید کالری کمی به بدن می رساند درحالی که ترکیبات با ارزشی را در اختیار بدن ما قرار میدهد و همین دلیل شوید یکی از بهترین و قدیمی ترین گیاهان دارویی شناخته شده است که از عصر باستان توسط انسان استفاده می شده است.
در این مقاله با تعدادی از تاثیرگذارترین خواص شوید آشنا میشویم.

1-شوید داروی ضد التهاب و ضدعفونی کننده

 

پلی استیلن ماده ای است که در شوید وجود دارد و  به عنوان ماده ای اثربخش در بهبود التهاب زخم ها و ضدعفونی کردن به کار می رود.حتی در عصر باستان از  شوید به عنوان ضدعفونی کننده زخم ها استفاده می کردند تا بتوانند جلوی عفونت را بگیرند.

2-شوید می تواند خاصیتی ضد میکروبی داشته باشد

در شوید همچنین ترکیبی به نام فلاونوئید وجود دارد که در وهله اول نقش یک ضد میکروب را بازی می کند و می تواند بعضی از میکروب ها را از بین ببرد و از به وجودآمدن تعدادی از بیماری ها پیشگیری کند.پس چه بهتر مواد غذایی که شوید در آنها وجود دارد مانند بیسکویت شوید را به عنوان یک خوراکی سالم در زمان گرسنگی انتخاب کنید.

3-شوید داروی طبیعی برای سیستم گوارش شما

شوید بر روی اشتهای افراد تاثیر می گذارد و باعث افزایش اشتها می شود،البته مفید بودن شوید فقط به این مورد خلاصه نمی شود و یکی دیگر از خاصیت های بارز این گیاه در این می باشد که حرکت پریستالتیک یا همان فرآیند حرکت کردن مواد خوراکی در روده را بهتر می کند و در نتیجه به بهبود فرآیندهای گوارشی کمک قابل توجهی می کند.
شما می توانید با مصرف روزانه مواد خوراکی که شوید در آنها استفاده شده مثل بیسکویت شوید از فواید شوید بهره برده و همچنین عصرانه سالم و خوشمزه ای میل نمایید.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *